wirtualny spacer
lądowisko dla helikopterów
Panorama okolicy 360
PLANOWANA INWESTYCJA

triangle News

Stay informed

  1. Home
  2. News
31 stycznia 2020

Dobre informacje dla wszystkich, którzy wybierają się w Bieszczady. Już dzisiaj otworzona dla kierowców została obwodnica Sanoka. Nie tylko przeniesie ruch poza miasto, ale także znacznie skróci czas dojazdu w Bieszczady.

Od 31 stycznia, kierowcy pojadą obwodnicą Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Mowa o 6,7-kilometrowym odcinku Zator - Medyka. 

Dotychczas droga z Rzeszowa w Bieszczady określana była jako droga przez mękę. Faktycznie miasta, miejscowości i miasteczka, wszędzie remonty, zwężki i wąskie drogi. Jak już trafił się jakiś TIR, to trzeba było sunąć się za nim czasami kilkadziesiąt kilometrów. Oddana niedawno obwodnica Brzozowa, a teraz Sanoka znacznie skraca drogę w Bieszczady i czyni z niej bardziej .komfortową. Obwodnica Sanoka pozwala ominąć długi przejazd przez to miasto, co pozwala niekiedy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt minut. 

Podstawowym celem budowy obwodnicy Sanoka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza tereny zabudowy miasta, a przez to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego, zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego na drogach DK28 i DK84

- czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy podkreślają także, że obwodnica poprawi warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego pomiędzy Zatorem i Medyką.. Skróci się czas podróży w Bieszczady.

Źródło: GDDKiA

newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close