wirtualny spacer
lądowisko dla helikopterów
Panorama okolicy 360
PLANOWANA INWESTYCJA

triangle News

Stay informed

  1. Home
  2. News
01 lipca 2019

Projekt jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Umowę na jego realizację podpisano w lutym. Za 2,1 mln euro miłośnicy górskich podróży rowerowych otrzymają łącznie 50 km szlaków, w tym 14-kilometrowy odcinek typu „singletrack”. Dofinansowanie z programu Interreg Polska-Słowacja wyniesie 1,6 mln euro. Partnerami projektu są: Powiat Leski, Leśnictwo Ulič ze Słowacji oraz Nadleśnictwo Cisna. 

„Brama ruska” nawiązuje do historycznego szlaku z XIX wieku, który uchodzi za najstarszy trakt handlowy wybudowany na Górnych Węgrzech. Łączył Michalovce z Baligrodem, wiódł przez Ruske, Przełęcz nad Roztokami do Roztok. Do dziś zachowały się gdzieniegdzie przepusty, mostki, rogatki i słupki kilometrowe.

W projekcie przewidziano cztery zadania: wytyczenie, oznakowanie Porta Rusica i budowa infrastruktury towarzyszącej, adaptację istniejących szlaków i ścieżek rowerowych na zrównoważoną trasę „singletrack”, organizację cyklu konferencji, szkoleń dla społeczności lokalnych i przewodników oraz podjęcie działań promujących zrównoważoną turystykę rowerową.

Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy budowy kilkunastu wiat przystankowych oraz widokowych wzdłuż przyszłego szlaku rowerowego. Wyposażone zostaną w ławy, stoły oraz stojaki dla rowerów. Z czasem dostępna będzie także aplikacja na urządzenia mobilne oraz tradycyjne mapy, drukowane na papierze.

Wiaty powinny być gotowe jeszcze w tym roku. Starostwo czeka na oferty do 10 lipca.

 

więcej: http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/32317/porta-rusica-z-polonin-w-bieszczady-rozpoczyna-sie-realizacja-projektu

newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close