wirtualny spacer
lądowisko dla helikopterów
Panorama okolicy 360
PLANOWANA INWESTYCJA

triangle News

Stay informed

  1. Home
  2. News
13 sierpnia 2020

Inwestycja ta jest częścią większego projektu „Bieszczad-ski - rewitalizacyjne koło zamachowe rozwoju Gminy Olszanica”

Przetarg został podzielony na pięć części. Pierwsza i trzecia część zamówienia została niedawno unieważniona. A chodziło dokładnie o „budowę kolei linowej wraz z niezbędną do jej prawidłowego funkcjonowania infrastrukturą towarzyszącą oraz budynków obsługi przy dolnej i górnej stacji, stanowiących jej zaplecze funkcjonalne” oraz „budowę wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, budową stawu i przebudową linii SN”. Tu ogłoszono już kolejny przetarg.

 

 

Przedsiębiorstwu Rozwoju Infrastruktury Gminy Olszanica udało się jednak rozstrzygnąć czwartą i piątą część zamówienia.

Część czwarta zamówienia - „Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa części budynku użyteczności publicznej na budynek hotelowy "Wańkowa SKI" wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz przebudowa budynku stołówki szkolnej na budynek usługowy CIS”. Przy obiekcie powstanie też duży plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa i sieć alejek spacerowych.

Tu przetarg wygrała firma STALFRED (Stróże Małe k. Sanoka) z ceną 3 553 000 zł.

Z kolei piątym zadaniem „Remontem zabytkowego kościoła w Wańkowej”, zajmie się firma „Wolski” z Kluszkowiec. Te prace mają kosztować 59,6 tys. zł.

Z pierwszego przetargu na rozstrzygnięcie czeka jeszcze druga jego część - „Budowa systemu naśnieżania stoku”. Będzie się składał m. in. z pompowni niskiego ciśnienia, kontenerowej pompowni wysokiego ciśnienia, studni hydrantowej, specjalnych filtrów i rurociągów oraz systemu komunikacji między armatką i pompowniami.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest na listopad 2021 r.

Źródło: http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/39636/znani-sa-juz-pierwsi-wykonawcy-infrastruktury-narciarskiej-w-wankowej

newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close