Bieszczady to wyjątkowo urokliwe miejsce, które niecodziennymi krajobrazami i różnorodnością atrakcji urzeka nawet najbardziej wymagających turystów. Dzika przyroda, bogata historia i zapierające dech w piersiach widoki to tylko nieliczne powody, dla których warto odwiedzić ten osobliwy region Polski. Połonina Wetlińska, Połonina Caryńska i Masyw Tarnicy to swoiste emblematy Bieszczadów, które dzięki swoim malowniczym szlakom zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród polskich, lecz także zagranicznych obieżyświatów. Samo pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie odwiedziło w 2016 roku ok. 2,5 miliona turystów.
Jednak nie tylko miłośnicy górskich wędrówek znajdą tutaj coś dla siebie. Bieszczady to również poligon wrażeń, który oferuje swoim podróżnikom wiele ciekawych form aktywnego wypoczynku bez względu na porę roku. Daj się porwać emocjom i wybierz się na przejażdżkę samochodem terenowym po korytach rzek i błotnistych dolinach lub wyprawę rowerową po bieszczadzkiej puszczy. Niezapomnianych wrażeń dostarczą również spływy kajakowe i pontonowe na dzikim Sanie, a rejs jachtem żaglowym po wodach Jeziora Solińskiego pozwoli poczuć morską bryzę w sercu gór. A jeśli chcesz spojrzeć na świat z lotu ptaka, koniecznie wybierz lot widokowy szybowcem lub speedriding – połączenie narciarstwa i paralotniarstwa, uznawane za jeden z najniebezpieczniejszych sportów na świecie.
W naszym artykule znajdziesz wiele cennych informacji na temat najpiękniejszych szlaków turystycznych dzikiej Krainy Watahy, najpopularniejszych atrakcji, które zaspokoją potrzeby każdego miłośnika sportu oraz krótki wykaz lokalnych centrów informacji turystycznej. Wybierz się na niezapomnianą wyprawę w Bieszczady i aktywnie odkrywaj ich piękno.
Masyw Tarnicy, Połonina Wetlińska oraz Połonina Caryńska to miejsca, które zasługują na szczególną uwagę. Stanowią one bowiem swoisty raj dla podróżników spragnionych wyzwań i górskich pejzaży. Warto wspomnieć, że Bieszczady to jedyne miejsce w Polsce, gdzie rozciągają się połoniny – łąki wysokogórskie, porośnięte roślinnością alpejską i subalpejską. Przez każdy masyw przebiega wiele szlaków turystycznych o zróżnicowanych poziomach trudności. Do najbardziej popularnych należą: szlak żółty, prowadzący na Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżnej oraz szlak niebieski, który poprowadzi nas na Tarnicę. Pamiętaj jednak, że wbrew powszechnemu przekonaniu kolor nie oznacza poziomu trudności szlaku! Jeśli chcesz mieć pewność, że podołasz trudom wybranej trasy, zajrzyj na stronę PTTK lub skorzystaj z naszych wskazówek.
Tarnica (1 346 m n.p.m) stanowi najwyższy szczyt w paśmie polskich Bieszczadów i jednocześnie jeden z 28 szczytów Korony Gór Polski[5]. Na jego pokrytym grehotami wierzchołku usytuowany jest punkt geodezyjny oraz żelazny krzyż – symbol upamiętniający wizytę Karola Wojtyły w 1953 roku. Tarnica to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w całych polskich Bieszczadach.
Przebieg trasy:
Połonina Wetlińska (1255 m n.p.m.) to masyw górski w Bieszczadach Zachodnich. Jest to wyjątkowe miejsce – dzięki zjawisku inwersji termicznej Połonina Wetlińska stanowi doskonały punkt widokowy – zimą z jej wierzchołka, można dostrzec m.in. odległe o ok. 200 km Tatry. Połoninę wieńczy legendarny Schron BdPN na Połoninie Wetlińskiej (dawniej: Chatka Puchatka) – najwyżej położone schronisko w całych Bieszczadach, które niegdyś stanowiło wojskowy punkt obserwacyjny.
Przebieg:
więcej: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/szlaki-i-atrakcje-w-bieszczadach
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.
OK, zamknij